Třída – KUŘÁTKA: Mladší děti 3,5 (4) – 5 let

asistenti pedagoga: Anna Kratochvílová

Naše šatnička

FOTOGRAFIE Z  AKCÍ ŠLP NALEZNETE V RUBRICE ŠLP-FOTOGALERIE

Máme ve třídě novou stavebnici-polikarpovku. Děti jsou nadšené a velice šikovné.

Diskotéka se semínky

Děkujeme dětem za pomoc s úklidem. Nejvíce odpadků se našlo před vchodem do školky.
Také se děti učí básničku, novým způsobem.

Malování v kuřátkách

Karneval se nám vydařil, také proběhla soutěž v koulování, cvičilo se stříhání a skládání Sudoku a Kuřátka dnes viděla na procházce bobra v potoce.

Pečení na masopustní průvod

Tento týden Kuřátka stavěla Karlův most, lyžovala,  pracovala s modelínou a připravila zobání pro ptáčky.

Šroubky a matice

MTU- malá technická univerzita

Milí rodiče,

jelikož sádra velmi rychle tuhla, máme pro Vás pouze dvě fotografie.
Odměnou pro děti a pro Vás bude finální výrobek.
Vaše Kuřátka.

vánoční nadílka

Vánoční posezení u kuřátek

Další pečení kuřátek

Výlet kuřátek ŠLP -CESTA DŘEVA

Pečení Kuřátek

Vánoční přípravy v “ Kuřátkách“.

Výroba čertíků a konečná podoba svícnů.

Náš první sních, Kuřátka -barvíři 🙂

Celodenní aktivity ve dvojicích.

Kuřátka v pátek navštívila knihovnu ve Stříbrné Skalici. Paní Urbanová dětem přečetla pohádku. Děti měly možnost prohlédnout si spoustu knih a časopisů.

Cviření s šátky, MTU-Malý architekt

K radosti stačí málo, jen vítr a spousta listí.

Lesníkův  den – projektový den se Školním lesním podnikem. Děti si užily dopoledne v lese, zasadily si společně strom, dozvěděly se o práci dřevorubce, viděly rybník Propast pěkně z výšky, zjistily, co se dá všechno vyrobit ze dřeva.

Malá technická univerzita-rozvoj konstruktivního myšlení, seznámení s důležitými místy  v obci. Výroba a ochutnávka pomerancoveho džusu plného vitamínů.

Je nám dobře na sluníčku, Kuřátka staví domečky pro skřítky, cvičí koordinaci., naše šatnička

Naše první dny ve školce 🙂

Cvičení u kuřátek

Děti připravily mrkvový salatek na svačinku. Moc jim chutnal. Také si užily spoustu cvičení a pohybu během týdne.