Třída – MOTÝLCI: Předškoláci – 5 – 6 (7) let

mobil: 733 738 193                  email: motylci@msskalice.cz

MultiBoard – výuková tabule

naše šatnička

Není důležité to co dítě umí,ale jak se cítí a co prožívá.

J.A.Komenský

Poslouchat dospělé, to dětem nikdy moc nešlo,

ale co se jim vždy dařilo,bylo jejich napodobování.

James Baldwin

Řekni mi a zapomenu, ukaž mi a budu si pamatovat,

nech mě udělat a zapamatuji si na celý život.

J.A. Komenský

FOTOGRAFIE Z  AKCÍ ŠLP NALEZNETE V RUBRICE ŠLP-FOTOGALERIE

paní Stárkové za “Letní občerstvení’

TÝDEN S VODOU:
Motýlci se v týdnu od 20.6. do 24.6 dozvěděli mnoho zajímavých věcí o vodě. v pondělí si poslechli pohádku o putování Kapičky vody s Krtečkem od pramene řeky až po oceán. V úterý si pouštěli lodičky. Ve středu zažili několik pokusů s vodou. Ve čtvrtek si užili Vodní disco s občerstvením, tancem, mlhovištěm, vodní skluzavkou a domů si odnesli velký bublifuk. A v pátek jsme si povídali o prospěchu a nebezpečí vody a rovněž zakončili dopoledne mlhováním. Týden jsme si všichni skvěle užili.

Huť František Sázava- dětem se prohlídka sklárny moc líbila, také si každý zasloužil malý skleněný dárek.
Ve středečním dopoledni se z Motýlků stali princezny, princové a rytíři. Děti přišly v krásných kostýmech a na pódiu se nám mimo jiné předvedla Sněhurka, Růženka, Elza, král Karel IV a jeho rytíř. Děti si zatancovaly  a také zamlsaly. Domů si odnesly medaile s královskou korunou. Velmi děkuji paní Janě Smolíkové za úžasné muffiny, které napekla pro všechny děti. Byly výborné.:-D

Zábava na Toulkách na hvězdárnu

Motýlci se učí pracovat s malými roboty, Motýlci jsou nadšení z nové, dřevěné stavebnice.

Při Toulkách Motýlci zvládli dlouhou trasu na Marjánku, podél řeky, do kopce po cestě a lesem na Čapík a Myší dírou zpět. Také si pohráli u potoka. Jsou šikovní.

KVÍTEČKOVÝ DEN U MOTÝLKŮ

TOULKY: Sázava, ostrov, hraní, hry, cesta přes Čapík a zpět

Při Toulkách jsme navštívili Sázavský klášter s krátkým výkladem a zpět jsme se vrátili z Marjánky, hezký výlet

Při úklidu na Čapíku děti našly starou, rezavou kárku, která nám posloužila k odvezení pytle s odpadky. Byl těžký, hlavně děti našly hodně skla. No, je to  tak trochu k  nepochopení. Jedni lidé dělají nepořádek, druzí uklízejí. A přitom je to tak jednoduché, že??? Dětičkám děkujeme.

MDU-

Motýlci na Toulkách stopovali medvěda. Sice jej neviděli, ale slyšeli, jak „chrápe“ v rokli pod velkým stromem. Trošku se báli, ale protože byli potichu, tak se medvěd neprobudil. Každopádně procházka lesem byla skvělá, svítilo sluníčko, listí šustilo pod nohami, praskali větve, ale bohužel, lesu chybí vláha.

Vynášení Morany u motýlků

toulky: Trasa ke koním, okolo vodojemu a přes „Čapík“ zpět do školky.

Týdenní téma: Profese – výroba čepice pro kuchaře

Masopust v MOTÝLKÁCH

Malá Technická Univerzita u Motýlků. Téma: „Stavitel mostů„.

Motýlci si při velkém tělocviku užili tyto nové cvičební prvky. Velmi je tělocvik bavil a ve třídě máme další radost pro naše předškoláčky, pro rozvíjení jejich obratnosti.

Děti si zahrály hry, zatancovaly, zasoutěžily, postavily  iglů, zahrály s padákem, vyrobily  sněhuláčka a odnesly si obrázky a dáreček při dopoledni nazvaném: „Sněhulákův den“. Motýlci se na tyto dny, pořádané 1x za měsíc, velmi těší. Každý měsíc samozřejmě na jiné téma, v jiné barvě oblečení a popř. maskách.

MTU-malý inženýr

PROJEKTOVÝ DEN VYTVÁŘENÍ ZVUKŮ

Z Motýlků se v úterý dopoledne stali čertíci a čertice. Děti si zatancovaly si, vyrobily čertíka, zasoutěžily si, zatancovaly a taky navštívily paní kuchařky. Domů si odnesly obrázek a malé překvapení. Dopoledne se jim líbilo. VŠEM RODIČŮM, KTEŘÍ PŘINESLI OBČERSTVENÍ DĚKUJEME, děti si moc pochutnaly.

V pondělí se Motýlci prošli Jevanským lesem, podívali se na pilu a zhotovili si ptačí budky, které budou umístěné na zahradě pro ptáčky.

Dopoledne u Motýlků: Toulky, pečení, skákání s gumou a tvary.

Den se skřítkem a lesními zvířátky:
V středečním dopoledni jsme se ocitli v pohádce se skřítkem Mecháčkem a plyšovými zvířátky. Děti se rozpovídaly o svém plyšáčkovi, zhotovily si skřítečka, zatancovaly si a nakonec hledaly ukrytý poklad v lese. Mecháček nás trochu „napínal“, poklad né a né najít. Nakonec jej našly pod velkým stromem, zahrabaný v listí. Odměnou jim bylo velké lízátko a ještě si odnesly kornoutek s překvapením. Dopoledne se dětem moc líbilo a již se těší na další.

Toulky

Dopolední aktivity u motýlků

Motýlci si v úterý užili jablíčkový den. Děti přišly v oblečení barev jablíček. Programem bylo „tvořeníčko“ s jablíčky, písně, soutěže, dáreček a malé občerstvení. Dopoledne jsme si užili a už se těšíme za měsíc na další.

MTU- malý stavitel

ŠLP- návštěva v lese -den lesníka

Bramborování u Motýlků:

Děti se dozvěděly mnoho věcí o bramborách: Jak se pěstují, sklízí, na co se používají a pod. Také shlédly několik krátkých videí o sklizni na dnešních, velkých lánech s moderními stroji.

Zaskákaly si v pytli, házely bramborou a zahrály hru o ztracené bramboře. (Bramborou bylo vždy dítě pod dekou a oni hádaly, kdože se tam skrývá).

Domů si odnesly bramboráčka, malé překvapení a diplom.

Samozřejmě nechyběl ani tanec a malé občerstvení.

Dopoledne se nám vyvedlo a za měsíc se těšíme na další. ;-);-);-)

Motýlci na zahradě a v lese, stavění domečků