Třída – MOTÝLCI: Předškoláci – 5 – 6 (7) let

Třídní učitelka: Zdeňka Novotná

Zdeňka Smolíková

email: motylci@msskalice.cz

Anglické čtvrtky- výuka anglického jazyka formou hry 🙂

MultiBoard – výuková tabule

Nová výuková tabule

Není důležité to co dítě umí,ale jak se cítí a co prožívá.

J.A.Komenský

Poslouchat dospělé, to dětem nikdy moc nešlo,

ale co se jim vždy dařilo,bylo jejich napodobování.

James Baldwin

Řekni mi a zapomenu, ukaž mi a budu si pamatovat,

nech mě udělat a zapamatuji si na celý život.“

J.A.Komenský

Učení doma u motýlků

Motýlci se zapojili do hravého učení předškoláků v době uzavření MŠ z důvodu pandemie. Pracovních listů a výtvorů děti zhotovily hodně a krásných, na stránkách je jen nepatrný výběr.  Velmi děkujeme rodičům za spolupráci, mile jste nás překvapili.

Bártík Smolík

Danielek Coubal

Rozárka Kašparovská

Davídek Feningbauer

Mikulášek Sadílek

Toník Taušek

Markétka Beranová

Majda Heřmanová Anežka Veselá

Amálka Kutíková

Daník Klimeš

Romča Stříž

Jiřík Břečka

Kubík Zelinger

Tomášek Horák

MTU/ICT

Při týdenním plánu, kdy jsme se zabývali profesemi, si družstva zasoutěžila při hře na číšníka. Hra děti nadchla.:-D

MTU- stavitel mostů

Programování robota

Vánoční nadílka

burst

Vánoční pečení a toulky

PÁTEČNÍ ČERTÍ PEKLÍČKO SI DĚTI UŽILY. NAUČILY SE ČERTÍ BÁSNIČKU, ČERTÍ BLEKOTÁNÍ, ČERTÍ ŠKLEBY. TAKÉ SE UČILY LÍTAT NA VIDLÍCH, TREFOVAT SE BRAMBOROU DO KÝBLE, SKÁKAT V PYTLÍCH, ZATANCOVAT SI ČERTÍ PÍSNIČKY. HOSTINU MĚLY BOHATOU, ZA COŽ VDĚČÍME NĚKTERÝM RODIČŮM, KTEŘÍ PŘINESLI DOBRŮTKY. ZVLÁŠŤ BYCH CHTĚLA PODĚKOVAT MAMINCE BÁRTA SMOLÍKA ZA KRÁSNOU PERNÍKOVOU CHALOUPKU A MAMINCE MARKÉTCE BERANOVÉ ZA KREMROLE. JSEM RÁDA, ŽE SI DĚTI DOPOLEDNE UŽILY A VÁM RODIČŮM DĚKUJI ZA TO,  ŽE JSTE VĚNOVALI ČAS S VÝROBOU KOSTÝMŮ.

ICT 3.12.2019

MTU a návštěva v lese

Pečení na vánoce

Anglický den se strašidly

Hrátky v lese

Toulky jsme si užili v krásně zbarveném lese a ještě si děti poslechly pohádku o vodě s názvem: „Voda a život v ní, aneb putování s krtečkem“. Také jsme se podívali na čertí doupě, zvládli cestu ve svahu a ještě jsme našli krásný kámen se „stříbrem“. No zřejmě asi proto, že jsme ve Stříbrné Skalici. A aby toho nebylo dost, přinesli jsme si i čertí kopyto. A na zpáteční cestě si nasbírali šišky a nabrali vodu z potoka, abychom viděli, jak máme potok čistý. No prostě, dnešní toulky byly zaměřené hlavně na důležitost vody. Za odměnu si dětičky pochutnaly na bonbonu a vybraly si omalovánku s krtečkem.

Seznamování se s počítačem – 1.lekce

Čtvrteční den si Motýlci užili skvěle. Nejdřív poplach, pak cvičení a nakonec si sami vyrobili mrkvový salát a také si na něm pochutnali. Byla to mňamka. Jsou moc šikovní.

Činnosti u motýlů 🙂

Cestu na Čapík, přes „Myší díru“, děti zvládly na jedničku a ještě si stihly postavit domeček pro liščí rodinku.

Mecháček bedlivě sleduje Motýlky, jak si hrají. S padákem a víčky od plastových lahví se dá užít spousty legrace a     zároveň  procvičovat  jemnou a hrubou motoriku, sluch, zrak, hmat, před matematiku a mnoho jiných činností. :-D:-);-)

Pitný režim, tělocvik, IT a činnost a ranní kruh s Mechovníčkem

TYNKA VYKRES

TYNKA