Třída – MOTÝLCI: Předškoláci – 5 – 6 (7) let

Třídní učitelka: Zdeňka Novotná

Zdeňka Smolíková

email: motylci@msskalice.cz

Anglické čtvrtky- výuka anglického jazyka formou hry 🙂

jídelna pro děti

pracovní část s interaktivní tabulí

Není důležité to co dítě umí,ale jak se cítí a co prožívá.

J.A.Komenský

Poslouchat dospělé, to dětem nikdy moc nešlo,

ale co se jim vždy dařilo,bylo jejich napodobování.

James Baldwin

Řekni mi a zapomenu, ukaž mi a budu si pamatovat,

nech mě udělat a zapamatuji si na celý život.“

J.A.Komenský

níže naleznete seznam věcí pro motýlky

seznam pomůcek motýlci

Dnešní TOULKY byly v úplně novém pojetí. Děti se v Sázavském klášteře na chvíli staly mnichy, vyslechly si krátký příběh o Prokopovi, čertovi a knížeti Oldřichovi. Hledaly poklad a také si poslechly zpěvy mnichů a na závěr si odnesly malou odměnu.

Motýlci se baví. Hrají si na roboty, cvičí, těší se na Velikonoce a učí se stolovat.

Tak jsme se opět toulali, tentokrát přes Čapík do Hradových a zpět. Počasí se nám vyvedlo, včeličky nás provázely na cestě, ptáčci zpívali a nám se hezky šlapalo.

20.3.-  VYNÁŠENÍ MORANY.  Motýlci vyhnali babu Zimnici vhozením Morany do potoka. Proud byl tak silný, že se nám Morana ihned ztratila v dáli. Takže od zítra již k nám přijde  jaro.  „Zimo, zimo, jdi už pryč, dej nám od své branky klíč. My už tě tu nechceme, za rok tě zase pozveme. ;-)

Hrajeme si a učíme  v motýlkách

ICT-17.3. – PROGRAMOVÁNÍ ROBOTA Motýlky moc bavilo

Toulky – stopování medvěda

Motýlci měli svůj karnevalový čtvrtek , kde se bavili v karnevalových maskách při disco. Také měli svůj raut a spousty her. Navštívily je děti ze soviček a kuřátek, kde poté měli disco párty. Moooc krásné dopoledne 🙂

Putování sedmi světadíly a poznávání přírodnin. Poděkování Verunce Kabátové za ukázku písku ze Sahary, žraločího zubu aj.

Pracovní činnosti motýlků

„Spadla lavina“-děti se báječně vyřádily při hře s papírovými kuličkami

Děti při dnešních toulkách postavily zvířátkům hezké domečky.

Práce na interaktivní tabuli se dětem líbí

MTU- stavitel mostů

MOTÝLCI – Výtvarné činnosti, pracovní listy a pantomima.