Třída – MOTÝLCI: Předškoláci – 5 – 6 (7) let

Třídní učitelka: Zdeňka Novotná

Zdeňka Smolíková

email: motylci@msskalice.cz

Anglické čtvrtky- výuka anglického jazyka formou hry 🙂

MultiBoard – výuková tabule

Nová výuková tabule

Není důležité to co dítě umí,ale jak se cítí a co prožívá.

J.A.Komenský

Poslouchat dospělé, to dětem nikdy moc nešlo,

ale co se jim vždy dařilo,bylo jejich napodobování.

James Baldwin

Řekni mi a zapomenu, ukaž mi a budu si pamatovat,

nech mě udělat a zapamatuji si na celý život.“

J.A.Komenský

Vánoční nadílka

burst

Vánoční pečení a toulky

PÁTEČNÍ ČERTÍ PEKLÍČKO SI DĚTI UŽILY. NAUČILY SE ČERTÍ BÁSNIČKU, ČERTÍ BLEKOTÁNÍ, ČERTÍ ŠKLEBY. TAKÉ SE UČILY LÍTAT NA VIDLÍCH, TREFOVAT SE BRAMBOROU DO KÝBLE, SKÁKAT V PYTLÍCH, ZATANCOVAT SI ČERTÍ PÍSNIČKY. HOSTINU MĚLY BOHATOU, ZA COŽ VDĚČÍME NĚKTERÝM RODIČŮM, KTEŘÍ PŘINESLI DOBRŮTKY. ZVLÁŠŤ BYCH CHTĚLA PODĚKOVAT MAMINCE BÁRTA SMOLÍKA ZA KRÁSNOU PERNÍKOVOU CHALOUPKU A MAMINCE MARKÉTCE BERANOVÉ ZA KREMROLE. JSEM RÁDA, ŽE SI DĚTI DOPOLEDNE UŽILY A VÁM RODIČŮM DĚKUJI ZA TO,  ŽE JSTE VĚNOVALI ČAS S VÝROBOU KOSTÝMŮ.

ICT 3.12.2019

MTU a návštěva v lese

Pečení na vánoce

Anglický den se strašidly

Hrátky v lese

Toulky jsme si užili v krásně zbarveném lese a ještě si děti poslechly pohádku o vodě s názvem: „Voda a život v ní, aneb putování s krtečkem“. Také jsme se podívali na čertí doupě, zvládli cestu ve svahu a ještě jsme našli krásný kámen se „stříbrem“. No zřejmě asi proto, že jsme ve Stříbrné Skalici. A aby toho nebylo dost, přinesli jsme si i čertí kopyto. A na zpáteční cestě si nasbírali šišky a nabrali vodu z potoka, abychom viděli, jak máme potok čistý. No prostě, dnešní toulky byly zaměřené hlavně na důležitost vody. Za odměnu si dětičky pochutnaly na bonbonu a vybraly si omalovánku s krtečkem.

Seznamování se s počítačem – 1.lekce

Čtvrteční den si Motýlci užili skvěle. Nejdřív poplach, pak cvičení a nakonec si sami vyrobili mrkvový salát a také si na něm pochutnali. Byla to mňamka. Jsou moc šikovní.

Činnosti u motýlů 🙂

Cestu na Čapík, přes „Myší díru“, děti zvládly na jedničku a ještě si stihly postavit domeček pro liščí rodinku.

Mecháček bedlivě sleduje Motýlky, jak si hrají. S padákem a víčky od plastových lahví se dá užít spousty legrace a     zároveň  procvičovat  jemnou a hrubou motoriku, sluch, zrak, hmat, před matematiku a mnoho jiných činností. :-D:-);-)

Pitný režim, tělocvik, IT a činnost a ranní kruh s Mechovníčkem