Třída – MOTÝLCI: Předškoláci – 5 – 6 (7) let

Třídní učitelka: Zdeňka Novotná

Zdeňka Smolíková

asistent pedagoga: Dominika Kratochvílová

mobil: 733 738 193

email: motylci@msskalice.cz

 

  MultiBoard – výuková tabule

Nová výuková tabule

naše šatnička

 

Není důležité to co dítě umí,ale jak se cítí a co prožívá.

J.A.Komenský

 

Poslouchat dospělé, to dětem nikdy moc nešlo, 

ale co se jim vždy dařilo,bylo jejich napodobování.

James Baldwin

 

Řekni mi a zapomenu, ukaž mi a budu si pamatovat,

nech mě udělat a zapamatuji si na celý život.

J.A. Komenský

 

Děti si zahrály hry, zatancovaly, zasoutěžily, postavily  iglů, zahrály s padákem, vyrobily  sněhuláčka a odnesly si obrázky a dáreček při dopoledni nazvaném: „Sněhulákův den“. Motýlci se na tyto dny, pořádané 1x za měsíc, velmi těší. Každý měsíc samozřejmě na jiné téma, v jiné barvě oblečení a popř. maskách. 

 

MTU-malý inženýr

PROJEKTOVÝ DEN VYTVÁŘENÍ ZVUKŮ

 

Z Motýlků se v úterý dopoledne stali čertíci a čertice. Děti si zatancovaly si, vyrobily čertíka, zasoutěžily si, zatancovaly a taky navštívily paní kuchařky. Domů si odnesly obrázek a malé překvapení. Dopoledne se jim líbilo. VŠEM RODIČŮM, KTEŘÍ PŘINESLI OBČERSTVENÍ DĚKUJEME, děti si moc pochutnaly.

V pondělí se Motýlci prošli Jevanským lesem, podívali se na pilu a zhotovili si ptačí budky, které budou umístěné na zahradě pro ptáčky.

Dopoledne u Motýlků: Toulky, pečení, skákání s gumou a tvary.

 

Den se skřítkem a lesními zvířátky:
V středečním dopoledni jsme se ocitli v pohádce se skřítkem Mecháčkem a plyšovými zvířátky. Děti se rozpovídaly o svém plyšáčkovi, zhotovily si skřítečka, zatancovaly si a nakonec hledaly ukrytý poklad v lese. Mecháček nás trochu „napínal“, poklad né a né najít. Nakonec jej našly pod velkým stromem, zahrabaný v listí. Odměnou jim bylo velké lízátko a ještě si odnesly kornoutek s překvapením. Dopoledne se dětem moc líbilo a již se těší na další.

Toulky

 

Dopolední aktivity u motýlků

 

Motýlci si v úterý užili jablíčkový den. Děti přišly v oblečení barev jablíček. Programem bylo „tvořeníčko“ s jablíčky, písně, soutěže, dáreček a malé občerstvení. Dopoledne jsme si užili a už se těšíme za měsíc na další.

MTU- malý stavitel

 

ŠLP- návštěva v lese -den lesníka

 

Bramborování u Motýlků:

Děti se dozvěděly mnoho věcí o bramborách: Jak se pěstují, sklízí, na co se používají a pod. Také shlédly několik krátkých videí o sklizni na dnešních, velkých lánech s moderními stroji.

Zaskákaly si v pytli, házely bramborou a zahrály hru o ztracené bramboře. (Bramborou bylo vždy dítě pod dekou a oni hádaly, kdože se tam skrývá).

Domů si odnesly bramboráčka, malé překvapení a diplom. 

Samozřejmě nechyběl ani tanec a malé občerstvení. 

Dopoledne se nám vyvedlo a za měsíc se těšíme na další. ;-);-);-)

 

Motýlci na zahradě a v lese, stavění domečků